A jó szigetelés
A jó szigeteléshez általában minimum 5 cm vastag szigetelő anyag elhelyezését javasoljuk 2 rétegben.
Az első réteg 3 cm vastagságú, így a radiátor és a villanyszerelő csövek ebbe a vastagságba elférnek. Ezeket minél szorosabban egymás mellé vágva alakítunk ki. Nagyon fontos tényező, hogy a szigetelő anyag ne csúszkáljon, ezért egymástól eltolva indítjuk el a sorokat.
A két szigetelő anyag szoros összetolása mellett is egy hőhíd keletkezik, ezért fontos, hogy a második rétegnél ezeket a hőhidakat átfedéssel kell levédenünk, de erre maj később visszatérünk.
A csövek körül és a falak mellett, ott ahol nem sikerült teljesen kitölteni a szigetelő anyagot, valamint a csövek tetejére granulátumot érdemes elhelyezni a szigetelő réteg felső szintjével síkba hozva.
Gipszkarton fal esetén 20 cm magas párazáró fólia elhelyezését javasoljuk az esetleges nedvesség felszivárgása ellen. (Felragasztható, esetleg kárpitozóval felszögelhető.) A fólia nemcsak a gipszkarton falra, hanem már az elkészült szigetelő anyag felületére is feküdjön fel 15-20 cm-re.
Ez csak gipszkarton falak esetén szükséges.
Következő feladatunk a falszegély elhelyezése, aminek a feladata a dilatáció, illetve a kopogó hangok felvezetésének megakadályozása az oldalfalakra. Javasolt a 10cmx0,5cm vastagságú elhelyezése.
Azért, hogy ne kelljen rögzíteni, ragasztani, a második réteg szigetelést, (emelet esetén itt javasoljuk a lépés-hanggátló szigetelő anyagot a kopogó hangok elkerülése érdekében) ebben az esetben a 2 cm-est neki tóljuk, kitámasszuk a falszegélyt, ügyelve, hogy az alsó réteg szigeteléssel átfedésbe legyen a hőhíd elkerülése végett.
Még a betonozás előtt párazáró fóliát szükséges elhelyezni a szigetelő anyag megvédése végett a teljes felületen minimum 20 cm átfedéssel. Az átfedéseknél legalább néhány helyez az elcsúszás miatt ragasztó csíkkal érdemes megerősíteni.
A falszegély és a szigetelő anyag közé érdemes a párazáró fóliát lenyomkodni (akár életlen spakli segítségével).
Padlófűtés esetén hőfóliát javaslunk. Ebben az esetben mindkettőre nincs szükség.
Hibás szerelő beton esetén
Rossz minőségű szerelőbeton esetében (ahol megtalálható a Balaton mélysége, vagy esetleg a Kálvária magassága vagy mindkettő) a szigetelő anyaggal tudjuk korrigálni, hogy az esztrich beton egyenlő vastagságú legyen. Ez nemcsak szakmai szempontból, hanem gazdaságossági okokból is fontos.
Hogyan is tudjuk ezt megoldani átlag 5 cm szigetetés esetében, hogy a felső sík egyenes legyen?
Ott, ahova csak 4 cm szigetelő anyag fér el, 2 db 2 cm-es szigetelő anyagot helyezünk, ahova 5 cm oda egy 3 cm-es és egy 2 cm-es szigetelő anyag kerül, ahova 6 cm oda pedig 2 db 3 cm-es szigetelő anyagot teszünk.
Az esetleges szintkülönbségeket, (ami 0,5 cm) a lapok újra emelésével, granulátum beszórósával (itt a granulátumhoz kötőanyag is kell) lehet korrigálni.
Ha az egyenetlenség nagyon nagy mértékű, akkor érdemes a felületet egy hanggátló betonnal felönteni a szigetelő anyag elhelyezése előtt.
3 réteg szigetelés elhelyezését nem javsoljuk a szigetelőanyag esetleges csúszkálása miatt.
Még a szigetelő anyag megvásárlása előtt kérje műszakis kollégánk helyszíni szaktanácsadását. Tel.:06/30/500-5983